Jak jsem onemocněla

19. března 2016 v 19:50 | Jimmy Mindfucker
Nemám ve zvyku psát články tohoto rázu, ale nějak
nějak víte co.
Na blogu existuje miliarda existencí, co mají pochopení pro všechno a nebo naopak ani sami pro sebe. Tak či tak nějak zapadnu.


Začalo to, když mi bylo asi 11. Přestala jsem chodit ven. Počítačový hry byly pro mě tenkrát lepší kamarádi, než lidi, se kterejma jsem šťourala do mrtvejch koček a vloupávala se do opuštěnejch budov, běhala po lese a v gumákách chytala malý rybky. Měla jsem, řekla bych, docela dost dobrodružný dětství a možná proto se mi tenkrát prostě akční herní svět jevil ještě víc zajímavej a o ten reálnej jsem ztratila zájem. Nešlo ale o to, že jsem trávila na počítači příliš mnoho času, spíš o to, že jsem se přestala hýbat a začala přibírat. Jen nepatrně. Nebyla jsem tlustá. Ale přibrala jsem docela dost.

V podstatě v době, kdy tohle nastalo, jsem se nějak odprostila od nadšení z jakéhokoliv pohybu. Vždycky jsem nesnášela tělocvik a vždycky jsem nesnášela cvičení jako takový, ale nikdy mi nevadilo běhat, jezdit na kole nebo na bruslích nebo jen tak vyrazit na procházku, taky se skautem, do kterýho jsem v jedenácti přestala chodit, jsem se docela dost nalítala. V tento moment tyhle zájmy skončily a až doteď jsem nějak nenašla motivaci se k nim vrátit. Takže udržovat postavu šlo v podstatě jen přes jídlo. Ve dvanácti jsem si začala hlídat kalorie, umělý sladidla a éčka. V patnácti jsem přestala jíst maso. Postupně jsem se stala vegankou, omezila cukr a lepek a pořád to vedlo spíš jen ke zdravýmu stravování, byť jsem měla vždycky sklony k tomu se přehnaně hlídat a pak naopak polevovat a přejídat se, což vedlo třeba ke kolísání váhy +- 3 kg. Ale není žádný rozdíl mezi tím vážit 47 nebo 50. Občas jsem si počítala kalorie a když jsem viděla, že jím až moc, prostě jsem na chvilku vysadila sladký a byl klid.

To, co se mi děje poslední dobou, se ale rozhodně nedá nazvat zdravým stravováním. Jo, nějaký brambůrky a podobně jím minimálně. Jím docela čistě a kalorie i bílkoviny už mám zmáknutý od oka, takže vím, co mám jíst tak, abych nestrádala ani nepřibrala. Nicméně je tu jedno velké, obrovské kdyby. Tohle by fungovalo, kdybych se neměla potřebu přežírat do pozvracení.

Poslední rok jsem měla dost anorektický sklony, občas jsem se taky snažila něco vyzvracet, stanovila jsem si nižší příjem kalorií, než bych měla, abych shodila váhu třeba o tři kila s tím, že potom budu jíst zas normálně. Nebyla jsem se sebou prostě spokojená, ale nebylo to nic extrémního. Až na to, že kdykoliv se mi podařilo něco shodit, přišla sobota, popila jsem nějakej ten alkohol a najedla se na nějakým večírku a potom jsem si ten večírek třeba o 14 dní protáhla takovým docela obyčejným "hřešením". Pořád v pohodě. Nepřibírala jsem, jen jsem ani nehubla. Akorát se mi často stávalo, že jsem měla celý den vlčí hlad a měla pořád na něco chuť.

Asi tak tři poslední měsíce se neumím najíst. Cokoliv, co jím, sním v takovým množství, že je mi těžko ještě druhej den. Sním třeba 3/4kg hrachové kaše, zajím to nějakým množstvím totálně random dezertů a osm následujících hodin se mi chce zvracet. Ale když přejde kritická dvouhodinka po jídle a jsem schopná se přes ten narvanej žaludek nadechnout, místo toho, abych dál trávila, naflákám se něčím dalším. Absolutně nic mi neříká pocit najíst se tak akorát. Úplně jsem zapomněla, jak takový stav vypadá, nedovedu si ho představit, neznám ho. Buď mám hlad, nebo se přežeru. Nic mezi tím. A pak je mi špatně. Asi teda nemusím povídat, že končím se záchvatama breku a vzteku, den-dva hladovím a pak se přežeru znovu, úplně naprosto automaticky si chodím pro jídlo a třeba až v polovině konzumace si uvědomím, že vlastně vůbec jíst nechci a nemám na to chuť, sním fakt všecko, co vidím. Začala jsem mít pocit, že kamkoliv přijdu, je tam nějaký jídlo pro mě, který musím sníst. A když ho nesním, tak se stane něco strašnýho. Na jídlo permanentně myslím, už během jedení oběda přemýšlím, co si navařím na týden dopředu, neustále vařím a peču a taky nosím jídlo ven kamarádům a cítím se dotčeně, když ho náhodou nechtějí (a následně ho sežeru). Místo jakékoliv tvůrčí činnosti doma nebo dělání věcí do školy akorát čumím na stránky s receptama a přidávám si je do oblíbených.

Tohle všecko je jen a jen můj problém a já jsem si ho vědoma a jediný, co teď potřebuju, je mít fakt silnou vůli na to se to odnaučit, srovnat se sama se sebou a vrátit se zase do normálu. A nevkládat do jídla lásku a lásku k druhým, protože to, že mi fakt všecko na světě chutná (až na to, že jsem teda veganka), mě totálně devastuje.

Lidi mi říkaj, ať začnu cvičit. Jenomže cvičení tohle nevyřeší. A já fakt vim, že už kdysi v minulosti se mi mnohokrát stalo, že jídlo jsem dokázala ovládat, ale cvičení ne. Nucenej pohyb mi dělá obrovskej problém (i když nejradši ze všeho bych chodila stále někam pěšky - mám strašnou radost z chození po městě, jenomže samotná nejsem motivovaná a jinak těch příležitostí je málo, nebo se jen vymlouvám, co já vím) a pokud mám svoji závislost na hubené postavě nějak řešit, bylo by to určitě přes jídlo, ne přes pohyb.

Mně třeba tlustí lidi vůbec nevadí a nepociťuju žádnej rozdíl mezi tím, že má někdo nadváhu a někdo třeba zas velkej nevzhlednej nos. Pro mě je to naprosto stejně banální "vada" na kráse (navíc spoustě lidí se to i líbí, žejo) a nijak mě to neomezuje v kontaktu s tím daným člověkem. Ale kdybych já nějak hodně přibrala, asi bych se zabila. Už když jsem přibrala tři kila, div jsem si nevyrvala břicho ven z těla. A málem jsem si vyplakala oči.

Jen jsem chtěla říct, že lidi okolo tyhle věci vždycky strašně zlehčujou. Znám pár lidí, co se chorobně přejídají a mají s tím velkej problém a bojujou s tím celej život. A znám spoustu lidí, co mi říkají, že se přejídají pořád, jenomže oni mají představu o tom, že přejídání je prostě jen třeba hodně jíst a pak si dát o dezert navíc a pak se cítit těžce a že to má občas každej člověk. Dohnat se třikrát denně skoro k pozvracení se ale fakt není jen "přejí se občas každej". A byla bych ráda, kdyby lidi poruchy přijmu potravy začali vnímat jako stejnej problém, jako jsou třeba deprese, protože uvnitř mně se odehrávají neuvěřitelný věci. Lidi, co mají deprese, se teď třeba můžou cítit ohrožení, a já můžu namítat, že znám fakt hodně lidí, co deprese mají a je to fakt nesrovnatelný a šíleně specifický a určitě to ani srovnávat nechci, chci tím říct, že právě kvůli tomu, že se jídlo zdá být banální problém, se to bere na lehkou váhu a není to žádná prdel.
Mojí mámě jsem se to třeba snažila hodněkrát vysvětlit a moje máma je hodně chápavej člověk. Ale v tomhle nevidí nic víc, než "však seš hubená, klidně jez", "když ti to vadí, tak se jdi proběhnout", "tak prostě nejez" a "vždyť jsi skoro nic nesnědla, dej si ještě". Hodněkrát mě viděla plakat kvůli tomu, že jsem prostě rupla a vyžrala hrnec polívky, šest karbanátků, půl kila hranolek, sedm muffinů a když už jsem byla v tom, tak ještě skleničku marmelády a pak našla chipsy. Ale zaboha není schopná porozumět tomu, že prostě mám problém. A řekne, že jsem jen přecitlivělá a nemám brečet kvůli takovejm věcem.

Třeba před asi hodinou jsem se najedla, i když jsem neměla hlad, a díky tomu, že jsem to udělala dneska hodněkrát, mám žaludek přeplněnej až k hrudníku. A já jsem rozhodnutá, že už se nikdy nepřejím. Regulerně je mi na blití a ještě aspoň do jedenácti do večera bude. A taky za 20 minut odcházím ke kamarádům, kde bude spousta jídla a já jsem přesvědčená, že dneska se konečně udržím a nepřejím se tam. Prostě donesu chipsy na přivítanou a nedotknu se jich, stejně jako ničeho jiného.

Ale ruku na srdce, Jimmy. Kolikrát to tu (jen za dnešek) už bylo?
 


Komentáře

1 Anett Anett | E-mail | Web | 19. března 2016 v 20:42 | Reagovat

Jako kdybychom sdíleli stejný problém :-O Poslední tři měsíce do sebe cpu plno sladkýho, aniž bych na něj měla chuť. Klidně sednu a sním celou čokoládu a nic, jindy je mi zle tím stylem, že mi začnou brnět nohy a musím si lehnout a vydejchat to... Vím, že jsem prase a přibrala jsem 5 kilo, jen ta vůle mi schází. Nevím, co se to děje...ven chodím pořád, jen v hlavě se mi to asi trochu pomotalo. Držím palce, ať se večer nepřejíš na poxtý. ;-)

2 Narcis Narcis | Web | 20. března 2016 v 8:50 | Reagovat

Co k tomu napsat. Též jsem několik let vegan a poslední rok a půl mám stejný problém. Denně se třeba dvakrát přejím tak, že zvládnu jen ležet, jsem na sebe naštvaná, ale pak jdu a udělám to znovu. Jedla jsem zdravě, ale teď jím pořád to samé. Poslední dva týdny žiju jen ze špaget a rajčat. Má to své důvody, ale správné to není. A dokážu se přejíst i toho. Je to velký problém, kterého si všímá i rodina. Ale protože jsem hubená, dělají si z toho jen prdel. Haha. Prostě jdu, udělám pytlík špaget nebo dva pytlíky rýže a všechno do sebe nacpu během deseti minut, pak je mi hodinu špatně, a pak znova běžím a znovu vařím. A to je sakra problém. Je možný, že je to špatným výběrem jídla, ale když se nad tím zamyslím hlouběji, tak vůbec ne. Je to posedlost. Nemluvím o receptech, které mám uložené v počítači a neustále ukládám nové. U mě to před půl rokem vyřešilo cvičení. To jsem si řekla dost a půl měsíce jsem se každý den hlídala a cvičila. To sice bylo fajn a cítila jsem se dobře, jenže přišel stres a dostavily se i mé klasické deprese (který mi už fakt chyběly) a začalo to znova. Momentálně jsem na tom docela dobře, nemám peníze = nekupuju jídlo. Ale co bude dál, tak to teda taky nevím. Musíme to nějak zvládnout)

3 dadainka dadainka | Web | 20. března 2016 v 21:13 | Reagovat

Já jím samé hnusy :-(

4 may may | Web | 30. března 2016 v 3:46 | Reagovat

Byly doby, kdy jsem bruslila na hraně něčeho moc nehezkého. Můj vztah k jídlu vždycky byl nezdravý, ale tenkrát jsem si zahrávala s PPP, podobně jak teď ty. Lidi kolem to asi většinou nepochopí. Budou se dál smát, že jsi čokoholička nebo že pořád svačíš, že prostě jen máš slabou vůli, že řešíš pitomosti jako všechny ty holčičky v magazínech a na internetech. A vždycky se najde někdo, kdo si bude myslet, že nejlepší řešení anorexie je napumpovat do dotyčné knedlo-vepřo-zelo. Hahaha, díky, supr.
Je to možná v rozporu s propagovaným "vyhledej odborníka" a "přečti si tuhle super knížku o záchvatovitém přejídání", ale zatím mi jako nejlepší řešení jídla fungovalo, že jsem ho přestala řešit. Byl to dlouhý proces a Žravá se pravidelně vrací, ale vysledovala jsem, že moje tělo má tendenci udržovat si stále stejnou váhu, a přizpůsobí tomu i svoje chutě. Nezabírají mi zákazy a pokusy o sebekontrolu, zabírá jen důvěra v to, že moje tělo ví, co potřebuje, a řekne si o to. Zní to jak z reklamy, ale je to jediná cesta ven, které jsem se zatím byla schopná jakž takž držet.
Držím pěsti, ať se ti podaří vystoupit z toho rozjetého vlaku.

5 Flossierudge Flossierudge | E-mail | 25. července 2017 v 23:02 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

6 Carolynkak Carolynkak | E-mail | 4. srpna 2017 v 16:54 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

7 Avia777fuh Avia777fuh | E-mail | 16. srpna 2017 v 20:16 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

сайт дешевых билетов +на самолет
купить дешевые авиабилеты +в крым аэрофлотом
красноярск москва авиабилеты дешево купить s7
билеты москва абакан авиа дешевые
недорогие цены +на авиабилеты

8 AlysonCqr AlysonCqr | E-mail | Web | 8. října 2017 v 16:11 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have tons of work to do next week semester. Plus the university exams are coming, it will be a stretch. I am already freaking out maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-for-dogs-dosage>url</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

9 CharlesMaime CharlesMaime | E-mail | Web | 23. října 2017 v 15:04 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

10 BethanyLkh BethanyLkh | E-mail | Web | 25. října 2017 v 20:31 | Reagovat
11 levitra 20mg bayer prezzo levitra 20mg bayer prezzo | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 21:17 | Reagovat

What's up to every body, it’s my first go to see of this webpage; this weblog includes awesome and actually fine information in support of readers.

12 cheap 20mg levitra cheap 20mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 12:28 | Reagovat

Hi there every buddy, it’s a enormous entertaining at here viewing these funny YouTube video lessons at here, pleasant stuff, thanks to admin of this site

13 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 13:13 | Reagovat

Now YouTube videos quality is more improved and improved, therefore that’s the reason that I am watching this video at at this point.

14 cheap levitra 20mg cheap levitra 20mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:36 | Reagovat

Hi, is it rite to just study from publications not to pay a visit internet for newest updates, what you say friends?

15 buy generic levitra buy generic levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:52 | Reagovat

Hahahaha, what a funny this YouTube record is! We are still laughing, thanks to admin who had posted at this web page.

16 cheap 20 mg levitra cheap 20 mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 15:42 | Reagovat

Appreciation to my father who stated to me concerning this weblog, this webpage is truly amazing.

17 prezzo levitra 10mg prezzo levitra 10mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 16:30 | Reagovat

What's up colleagues, is there any other pleasant weblog related to JavaScript content, while this one is pleasant in support of PHP programming.

18 levitra 10mg prezzo levitra 10mg prezzo | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 17:33 | Reagovat

Hello mates, you are sharing your thoughts regarding website SEO, I am also new user of web, thus I am also getting more from it. Thanks to everything.

19 vardenafil buy vardenafil buy | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 18:32 | Reagovat

That’s in fact a nice video described in this paragraph regarding how to write a paragraph, so i got clear idea from here.

20 buy levitra generic buy levitra generic | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 19:01 | Reagovat

Wow! this cartoon type YouTube video I have viewed when I was in primary level and at the moment I am in college and viewing that again at this place.

21 levitra online levitra online | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 20:33 | Reagovat

Hi there, constantly i used to check website posts here early in the break of day, because i love to gain knowledge of more and more.

22 levitra coupon levitra coupon | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 21:33 | Reagovat

I am really grateful to the owner of this site who has shared this fantastic post at at this place.

23 coupon vardenafil coupon vardenafil | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 21:48 | Reagovat

Hi there, how's it going? Just shared this post with a colleague, we had a good laugh.

24 buy levitra 10 mg buy levitra 10 mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 22:33 | Reagovat

Very rapidly this site will be famous among all blogging people, due to it's fastidious posts

25 buy 20mg levitra buy 20mg levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 0:50 | Reagovat

Hi friend, what a quality is! For this YouTube video, I am really impressed, because I have never seen nice quality YouTube video earlier than,

26 buy levitra generic buy levitra generic | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 2:06 | Reagovat

Hi there it's me Fiona, I am also visiting this site daily, this web site is truly good and the visitors are in fact sharing good thoughts.

27 vardenafil prices vardenafil prices | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 3:11 | Reagovat

Your way of telling all in this article is in fact fastidious, all be able to without difficulty know it, Thanks a lot.

28 buy levitra 10mg buy levitra 10mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 3:43 | Reagovat

If you wish for to improve your experience only keep visiting this website and be updated with the latest gossip posted here.

29 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 4:16 | Reagovat

Okay I am also in hunt of Flash tutorials, because I desire to learn more concerning flash, thus if you have please post it here.

30 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 22:02 | Reagovat

Its nice humorous YouTube video, I always go to pay a quick visit YouTube website in favor of humorous videos, since there is much more information available.

31 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 0:21 | Reagovat

Thanks to my father who told me about this webpage, this blog is in fact remarkable.

32 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 2:39 | Reagovat

Hi there, is it rite to only study from publications not to go to see world wide web for latest updates, what you say friends?

33 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 4:47 | Reagovat

In fact it’s known as Search engine marketing that when i search for this piece of writing I found this web site at the top of all blogs in search engine.

34 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 5:01 | Reagovat

I visited various websites but the audio quality for audio songs present at this website is genuinely marvelous.

35 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 16:02 | Reagovat

each time i used to read smaller articles that  as well clear their motive, and that is also happening with this post which I am reading at this place.

36 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 19:16 | Reagovat

Very quickly this site will be famous among all blog users, due to it's good posts

37 SteevQUero SteevQUero | E-mail | Web | 5. června 2018 v 2:05 | Reagovat

amoxicillin trihydrate la gi
<a href="http://getamoxilok.com">amoxicilina 500</a>
acetorphan pharmacokinetics of amoxicillin
<a href=http://myamoxilok.com#amoxi+clav>amoxicilline 500 mg</a>
amoxicillin dosage 2 grams equals

38 SteevQUero SteevQUero | E-mail | Web | 6. června 2018 v 12:11 | Reagovat

seromycin dosage for amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amox-clav 500 mg</a>
duration of action of amoxicillin for sinus
<a href=http://getamoxilok.com#amox+clav+875+mg>amox-clav 500 mg</a>
nickel 2 bromide trihydrate amoxicillin

39 KiiraQUero KiiraQUero | E-mail | Web | 6. června 2018 v 21:31 | Reagovat

amoxicilline mylan capsule 500 mg naproxen
<a href="http://myamoxilok.com">amoxiline</a>
amoxicillin 875 roemmers laboratorio
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin/clavulanate+875/125>amoxicillin 500 mg dosage instructions</a>
garamycin adverse reactions to amoxicillin

40 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 20. června 2018 v 23:06 | Reagovat

generico do viagra eurofarma malta
<a href="http://viagra-gg.com">tesco viagra</a>
triam salbe rezeptfrei viagra
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+for+women+online+mail-order+pharmacies>buy generic viagra</a>

41 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 7. července 2018 v 20:01 | Reagovat

topalgic 50 mg contre indication cialis
<a href="http://cialis-gg.com">cialis 5 mg</a>
biljni cialis apoteka kragujevac
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+sale>buy cialis</a>

42 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 11. července 2018 v 8:05 | Reagovat

viagra in ukraine kaufen
<a href="http://viagra-gg.com">viagra buy</a>
does viagra make a 200 mg pill
<a href=http://viagra-gg.com#sildenafil+online>generic for viagra</a>

43 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 20. července 2018 v 11:07 | Reagovat

valdispert 450 mg bijwerkingen cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis 5mg</a>
cialis 10 mg dosering
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+soft+online+mail-order+pharmacies>cialis prices</a>

44 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 21. července 2018 v 8:35 | Reagovat

amoxicilline disp 500 mg teva bijsluiter cialis
<a href="http://cialis-easy.com">generic cialis at walmart</a>
contramal 50 mg bijsluiter cialis
<a href=http://cialis-easy.com#buy+cialis>generic cialis tadalafil</a>

45 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 22. července 2018 v 12:00 | Reagovat

drug patent expiration cialis generic
<a href="http://cialis-easy.com">cheap cialis</a>
combivent para nebulizer generico de cialis
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+5mg>buy cheap cialis online</a>

46 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 22. července 2018 v 16:29 | Reagovat

cialis 20mg kaufen schweiz
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil 20mg</a>
cialis 10 mg price at walmart
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+tablets>cialis 20mg</a>

47 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 23. července 2018 v 1:16 | Reagovat

java class assubclass generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis generic</a>
ghevarsha international cialis online
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+30+day+sample>buy generic cialis online</a>

48 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 23. července 2018 v 23:02 | Reagovat

unregenerate generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis online</a>
ferromagnetic liquid buy cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+tablets+5mg-10mg+or+20+mg>cialis coupons 2018</a>

49 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 24. července 2018 v 0:22 | Reagovat

cialis tablet 20 mg
<a href="http://cialis-easy.com">cialis 20mg</a>
cialis 20 mg generico prezzo
<a href=http://cialis-easy.com#coupon+cialis>cialis tablets</a>

50 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 25. července 2018 v 14:56 | Reagovat

isomonit 20 mg cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis 5 mg</a>
cialis $200 savings card
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+uk>tadalafil 20 mg</a>

51 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 19:02 | Reagovat

mycamine 50 mg viagra
<a href="http://viagra-nice.com">hard on viagra jelly online mail-order pharmacies</a>
viagra in your 20s you
<a href=http://viagra-nice.com#hard+on+viagra+jelly+online+mail-order+pharmacies>viagra jelly online mail-order pharmacies</a>

52 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 8:09 | Reagovat

buy viagra online canada pharmacy safe
<a href="http://viagra-nice.com">sildenafil coupon</a>
viagra 100 mg duration calculator
<a href=http://viagra-nice.com#sildenafil>viagra oral jelly online mail-order pharmacies</a>

53 Иван Иван | E-mail | Web | 6. září 2018 v 19:56 | Reagovat

Перезвоните по номеру 8(495) 230-10-78 Иван.

54 Masharog Masharog | E-mail | 8. září 2018 v 14:34 | Reagovat

хай всем
хочу познакомится с серьезным мужчиной сат знакомств http://officialls.ru/photo

55 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 12. září 2018 v 1:05 | Reagovat

cheapest viagra online paypal
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra prices</a>
cheap viagra online reviews
<a href=http://fanluxviagra.com#prezzo+viagra+50mg>sildenafil 100 mg</a>

56 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 12. září 2018 v 16:00 | Reagovat

dicloreum schiuma generico do viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">female viagra</a>
indometacina betametasona methocarbamol generico do viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+uk>viagra generic availability</a>

57 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 12. září 2018 v 16:02 | Reagovat

hochu viagra 20mg
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra generic</a>
cena viagra 100 price
<a href=http://fanluxviagra.com#cheap+viagra+generic>generic viagra</a>

58 cost of viagra cost of viagra | E-mail | Web | 12. září 2018 v 16:46 | Reagovat

Hi to all, how is everything, I think every one is getting more from this web site, and your views are good designed for new users.

59 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 13. září 2018 v 4:50 | Reagovat

farmacie online vendita viagra online
<a href="http://viagrafanlux.com">generic viagra prices</a>
buy viagra in canada over the counter
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra>100 mg viagra lowest price</a>

60 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 13. září 2018 v 17:36 | Reagovat

viagra tablets indian price
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra tablets</a>
generic viagra uk pharmacy clinic
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+100+mg+bayer+prezzo>viagra coupons</a>

61 100 mg viagra lowest price 100 mg viagra lowest price | E-mail | Web | 13. září 2018 v 18:15 | Reagovat

Hi there, I would like to subscribe for this weblog to take newest updates, thus where can i do it please assist.

62 viagra coupons viagra coupons | E-mail | Web | 14. září 2018 v 1:07 | Reagovat

Hi there to all, I am also really eager of learning Personal home pages programming, but I am new one, I forever used to read articles related to Personal home page programming.

63 viagra coupons viagra coupons | E-mail | Web | 14. září 2018 v 3:17 | Reagovat

Wow! It’s a pleasant jQuery script; I was also looking for that, therefore i got it right now from at this time. Keep it up admin of this site.

64 viagra pills viagra pills | E-mail | Web | 14. září 2018 v 5:00 | Reagovat

Post writing is also a fun, if you be acquainted with then you can write or else it is difficult to write.

65 viagra substitute viagra substitute | E-mail | Web | 14. září 2018 v 5:33 | Reagovat

In my home when I take bored, after that I only ON my notebook and open YouTube website to watch the YouTube video lessons.

66 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 14. září 2018 v 7:35 | Reagovat

difference between viagra and vardenafil 20
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra natural</a>
buy super active viagra online
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+for+women>viagra uk</a>

67 buy viagra online buy viagra online | E-mail | Web | 14. září 2018 v 13:47 | Reagovat

Its extremely brilliant YouTube video in terms of quality, in fact fastidious, its quality is in fact appreciable.

68 viagra cost viagra cost | E-mail | Web | 14. září 2018 v 14:47 | Reagovat

Informative article, exactly what I was looking for.

69 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 14. září 2018 v 15:12 | Reagovat

grappa viagra 2011 nba
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra without a doctor prescription</a>
generico del viagra in farmacia catena
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+samples>viagra without a doctor prescription</a>

70 buy generic viagra online buy generic viagra online | E-mail | Web | 14. září 2018 v 15:18 | Reagovat

Wow! After all I got a webpage from where I be capable of really get useful information concerning my study and knowledge.

71 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 14. září 2018 v 15:54 | Reagovat

generico de viagra farmacias del ahorro mexico
<a href="http://viagrafanlux.com">sildenafil citrate</a>
cost generic viagra canada
<a href=http://viagrafanlux.com#cheap+generic+viagra>female viagra pills</a>

72 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 14. září 2018 v 16:38 | Reagovat

akit karakaya viagra generic
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra tablets</a>
new female viagra stock price
<a href=http://viagrafanlux.com#female+viagra+pills>sildenafil 100mg</a>

73 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:54 | Reagovat

complexo b concentrado ems com 20 comprimidos viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">buy viagra online</a>
c non nullable generic viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+super+force+online+mail-order+pharmacies>viagra substitute</a>

74 viagra coupons viagra coupons | E-mail | Web | 14. září 2018 v 19:47 | Reagovat

Hi to every single one, it’s truly a pleasant for me to pay a quick visit this site, it includes valuable Information.

75 viagra for sale viagra for sale | E-mail | Web | 14. září 2018 v 20:38 | Reagovat

Article writing is also a excitement, if you be acquainted with after that you can write or else it is difficult to write.

76 MarkQUero MarkQUero | E-mail | Web | 15. září 2018 v 6:07 | Reagovat

factive 5 generico do viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">cheap viagra</a>
casodex e generico do viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#generic+viagra+online>viagra 100mg</a>

77 petraQUero petraQUero | E-mail | Web | 17. září 2018 v 3:16 | Reagovat

is 200 mg of viagra too much
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra prices</a>
does generic viagra work forum
<a href=http://viagraluxfan.com#superdrug+viagra>viagra online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama